הנך מחובר/ת כ: Guest | מכניקה

שלום לדוקטור דוד זינגר אנא היכנס, שאלתי דחופה

משתמשים הצופים בנושא זה: אין צופים
  גרסה להדפסה
עמוד: [1]
שם משתמש
הודעה << נושא ישן   נושא אחרון >>
שלום לדוקטור דוד זינגר אנא היכנס, שאלתי דחופה - 1/6/2008 5:13:27 PM   

shlomi111

מצטרף: 20/11/2007
סטאטוס: מנותק
דוקטור דוד זינגר כפי שלמדנו בכל פלנטה ישנה תאוצה נפילה  קבועה שבה נופלים גופים.
המורה שלנו הוכיח(ע"י גרף) שככל שהרדיוס בין שני גופים במקרה שלנו הפלנטה וכדור כלשהו, והוא הראה לנו שכאשר הכדור מתרחק ממרכז רדיוס הפלנטה התאוצה משתנה איך זהנ ייתכן אם למדנו שלכל פלנטה יש תאוצה מסויימת שניתנה לה שעליה חיים גופים אנא הסבר לי זאת.משהו כאן  לא מובן לי.  (אז מה זה משנה אם גופים מתרחקים זה מזה או לא זה כמו שעכשיו אני נמצא בכדורהארץ ואני זורק כדור למעלה אז הוא יפול בנפילה החופשית שלו כלומר התאוצה הקבועה שלו והוא התרחק  מאדמת כדור הארץ
 כלומר מרדיוס כדור הארץ)
Post #: 1
תגובה ל: שלום לדוקטור דוד זינגר אנא היכנס, שאלתי דחופה - 1/6/2008 6:48:27 PM   

zinger

מצטרף: 12/12/2005
סטאטוס: מנותק
שלום שלומי,

1. על פניו של כל גרם שמיימי תאוצתה הנפילה החופשית אכן תלויה ברדיוס הגרם (אך גם בצפיפות של הגרם השמיימי).

2. ככל שמתרחקים מפני הגרם השמיימי תאוצת הנפילה קטנה לפי ריבוע המרחק ממרכז הגרם.

3. כאשר ההתרחקות מפני הגרם היא קטנה ביחס לרדיוס הגרם, ההשתנות של תאוצת הנפילה החופשית היא קטנה מאד, כך שניתן להניח שהתאוצה היא קבועה.

לדוגמה:

רדיוס הארץ 6400 ק"מ. במרחקים קטנים מפני הארץ יחסית לרדיוס זה תאוצת הנפילה החופשית היא כמעט קבועה. חשב את g על פני כדו-הארץ, ובמרחק 100 ק"מ מפני הארץ (6500 ק"מ ממרכז הארץ) ותגלה שההבדל אינו גדול. על אחת כמה וכמה במרחקים של מטרים ואף מאות מטרים מפני הארץ. לעומת זאת במרחקים של מאות ק"מ מפני הארץ ויותר התאוצה ממש משתנה בערכה, והיא הולכת וקטנה.

(בתגובה ל shlomi111)
Post #: 2
עמוד:   [1]
עמוד: [1]

הודעות חדשות אין הודעות חדשות
נושא חם עם הודעות חדשות נושא חם ללא הודעות חדשות
נעול עם הודעות חדשות נעול ללא הודעות חדשות
 התחל נושא חדש
 פרסם תגובה
 הוסף סקר חדש
 הצבע
 מחק את הודעתי