הנך מחובר/ת כ: Guest | מכניקה

לדוד זינגר בבקשה

משתמשים הצופים בנושא זה: אין צופים
  גרסה להדפסה
עמוד: [1]
שם משתמש
הודעה << נושא ישן   נושא אחרון >>
לדוד זינגר בבקשה - 15/12/2007 9:04:41 PM   

רוני1111

מצטרף: 31/10/2007
סטאטוס: מנותק
ד'ר היי
1. T=1/f
בספרך כתוב שזה נכון לכל תנועה מעגלית ובכלל תנועה מחזורית.
אבל אם התנועה המעגלית אינה קצובה אז זמן המחזור של התנועה המעגלית הוא יהיה מספר מסוים, אך התדירות תהיה ממוצעת כי בשנייה הוא יעשה סיבובים שונים כאשר המהירות גדלה נגיד בקצב של 100 מטר לשניה בריבוע אז הזמן מחזור משתנה והוא לא בהכרח שווה לתדירות- כלומר לקצב הסיבובים בשנייה.
ואם המהירות כל הזמן המהירות משתנה אז הזמן מחזור בעצם יהיה ממוצע נכון?
ובהתאם לכך גם התדירות תהיה הפוכה אך ממוצעת גם כן?
2. כאשר יש לי גרף של המקום כפונקציה של הזמן אז אני לא יכול לדעת מזה את המהירות ההתחלתית נכון?

3. כאשר לא נותנים לי קו מקווקו בגרף של מהירות כפונקציה שדל הזמן נגיד אז אני לא יכול ללכת עם הסרגל ולבדוק נקודות ומכך להגיע לשיפוע כלומר לתאוצה נכון?
כי זה לא מדויק וכל עוד לא המחבר של השאלה לא מקוקו את הקו הזה ומראה שזה אכן כך אני צריך לחשב את זה בעזרת נתונים אחרים נכון?
תודה רבה לך
רוני
Post #: 1
תגובה ל: לדוד זינגר בבקשה - 17/12/2007 7:43:09 PM   

zinger

מצטרף: 12/12/2005
סטאטוס: מנותק
1. שים לב, ההגדרות שאתה מצטט מופיעות בפסקה הנקראת תנועה קצובה במעגל.
בכל מקרה כאשר התנועה אינה קצובה אפשר לדבר על זמן מחזור ממוצע, אך אין לזה כמעט כל שימוש מעשי.

2. אכן אינך יכול לדעת מהי המהירות ההתחלתית, אלא אם אומרים לך לדוגמה כי הגוף מתחיל את תנועתו ממנוחה.

3. כאשר נתונות לך רק נקודות (תוצאות של ניסוי לדוגמה) עליך להעביר את הקו ה"טוב" ביותר.דהיינו ישר העובר דרך מירב הנקודות, ושאר הנקודת נמצאות בפיזור שווה מעליו ומתחתיו. את התאוצה אתה מחשב לפי שיפוע הגרף שציירת, ולא לפי הנקודות, שהרי אם אתה מחשב לפי הנקודות אז מה הטעם בגרף.

(בתגובה ל רוני1111)
Post #: 2
עמוד:   [1]
עמוד: [1]

הודעות חדשות אין הודעות חדשות
נושא חם עם הודעות חדשות נושא חם ללא הודעות חדשות
נעול עם הודעות חדשות נעול ללא הודעות חדשות
 התחל נושא חדש
 פרסם תגובה
 הוסף סקר חדש
 הצבע
 מחק את הודעתי