הנך מחובר/ת כ: Guest | לשון חדש

הצמדת התרגילים למיקוד החומר

משתמשים הצופים בנושא זה: אין צופים
  גרסה להדפסה
עמוד: [1]
שם משתמש
הודעה << נושא ישן   נושא אחרון >>
הצמדת התרגילים למיקוד החומר - 6/6/2007 10:53:43 PM   

NirG

מצטרף: 4/6/2007
סטאטוס: מנותק
שלום,

אני נעזר בשירותכם ללמידה לקראת מגן בלשון.
ותוך כדי פתרון  שאלוני התרגולים שלכם נתקלעתי בבעיה מאוד מעצבנת.

ישנם הרבה תרגילים שאינם רלוונטים (ירדו במיקוד) לבחינת הבגרות הספצפית (קיץ 2007) שאני ניגש אליה בלשון.
מכיוון שאין תרגול נפרד לכל תת נושא (לפחות בנושא הגזרות), התרגול בעזרת אתרכם הפך למבלבל ובעיקר למרגיז מאוד.
יש לציין כי אני מאוד מרוצה מההסברים, מהתרגילים עצמם, ומהדרך במה המערכת עובדת, אך אני חושב שהוצאת התרגילים הלא רלוונטית לבחינה בקיץ הקרוב היא לא משימה סובכת מידי, וביצועה יוכל לעזור לכל התלמידים שנעזרים באתרכם ללימוד לשון, ובכלל.

אני מצפה שתדאגו לתיקונה של בעיה זו,
בברכה,
ניר גוטליב

נ.ב : ניסיתי לשלוח הודעה זו בחלון "חוו דעתכם", אך ככשלחתי לא הייתי בטוח אם היא תגיע..

< ההודעה נערכה על ידי NirG -- 7/6/2007 12:12:17 AM >
Post #: 1
תגובה ל: הצמדת התרגילים למיקוד החומר - 7/6/2007 7:08:02 AM   

dorondan

מצטרף: 12/12/2005
תודה על הערתך, היא חשובה ונכונה, אולם הדבר אינו אפשרי מבחינה טכנית. המערכת נבנתה על מנת לתת מענה לכל חומר הבגרות בכל שנה ושנה ללא קשר למיקוד. כדי לבצע שינוי בפסקה יש לכתוב את כל הפסקה מחדש. הדבר אמור גם לגבי פסקאות התרגילים. כיוון שבכל קורס יש מאות תרגילים, ומדובר כמעט בכל מקצועות הבגרות הדבר הופך לבלתי אפשרי. 
כיוון שהחומר מחולק לפסקאות ולתת-פסקאות כל תלמיד יכול לברור לו את הפסקאות המתאימות לו בהתאם למיקוד ובפתרון התרגילים להתעלם משאלות שאינן במיקוד.

(בתגובה ל NirG)
Post #: 2
תגובה ל: הצמדת התרגילים למיקוד החומר - 7/6/2007 9:59:06 PM   

NirG

מצטרף: 4/6/2007
אני מסכים איתך שעריכת כל קורס מחדש בכל שנה היא משימה לא הגיונית.
זה נכון גם שאין בעיה לדלג על תתי-נושאים לא רלוונטים.
לכן הבעיה האמיתית פה היא בתרגולים המסכמים ובמבחני המתכונת.
אני חושב שצריך להיות איזשהוא פתרון יצירתי לבעיה הזאת.
האם פרסום רשימת התרגילים (או תתי הנושאים) שאינם מופיעים במיקוד של השנה היא משימה מסובכת מידי?
אני מקווה שהצוות שלכם מבין כמה הבעיה הזאת גדולה במיוחד במקצוע לשון.
כשניגשים להרבה תרגילים בלשון, קשה לדעת אם פתרונם מצריך ידע באחד הנושאים שירדו במיקוד. העובדה הזאת עושה את התרגול מייאש ומבלבל.
במקצועות אחרים, כמו מתמטיקה או פיסיקה למשל, קל מאוד לדעת אם התרגיל שאתה עומד לפתור רלוונטי בשבילך.
אני מבין שישנם מאות תרגילים. אבל לפחות במקבצי התרגילים שמסכמים נושאים שלמים, פרסום מספרי התרגילים שאינם רלוונטים יקל על הרבה כאבי ראש בשביל התלמידים.
אני מאוד מקווה, גם בשביל המשך התקיימותו של האתר שלכם, (שלדעתי מצוין!) וגם בשביל התלמידים שכבר רשומים אצלכם, שזוהי בעיה שניתן לפחות לצמצם את נזקיה, אם לא לתקנה לחלוטין.

< ההודעה נערכה על ידי NirG -- 9/6/2007 2:41:08 AM >

(בתגובה ל dorondan)
Post #: 3
תגובה ל: הצמדת התרגילים למיקוד החומר - 11/6/2007 8:24:57 AM   

dorondan

מצטרף: 12/12/2005
תודה רבה על ההערות החשובות. הוצאת תרגילים שאינן שייכים למיקוד דורשת כתיבת דף תרגילים חדש. כיוון שיש עשרות דפי תרגילים בכל קורס ומאות דפים בכל הקורסים הדבר מסובך מאוד מבחינה טכנית ותקציבית. לא ניתן להחליפם כל שנה.
לקחנו לתשומת ליבנו את הערותיך. לקראת הבגרות בשנה הבאה נשתדל לחשוב על פתרון לעניין המיקוד, אמנם לך הדבר לא יעזור, אך הערותיך אולי יביאו תועלת לאחרים
בתודה ובברכת הצלחה
דורון, מנהל הפורום

(בתגובה ל NirG)
Post #: 4
עמוד:   [1]
עמוד: [1]

הודעות חדשות אין הודעות חדשות
נושא חם עם הודעות חדשות נושא חם ללא הודעות חדשות
נעול עם הודעות חדשות נעול ללא הודעות חדשות
 התחל נושא חדש
 פרסם תגובה
 הוסף סקר חדש